top of page

"מאיץ התקווה": מיזם חברתי חדש יוצא לפיילוט באוגוסט!

"כמו שהאדם לא יכול לחיות בלי חלומות, הוא לא יכול לחיות בלי תקווה.

 אם חלומות משקפים את העבר, התקווה מזמנת את העתיד." (אלי ויזל)ב 7.10.23, תושבי ישראל בפרט, והעם היהודי בכלל,  עברו טלטלה שלא ידענו כמותה מאז השואה. מאותו יום הארור ובמשך חודשים ארוכים וכואבים מאז, הלכה הטלטלה והתרחבה אצל רבים מאיתנו, כאשר אנו מתמודדים עם מציאות של חוסר וודאות ושאלות עמוקות ברמה הערכית, האישית, הבינאישית, ואפילו הקיומית. מתמודדים עם משבר של תקווה בדרכי החיים.

קיים בלבול רב בהבנת המילה 'תקווה'. לעיתים רבות נתפסת 'התקווה' כמושג מופשט המעיד על פאסיביות וניתוק מיוזמה ועשייה. אך נהפוך הוא! אנו דוגלים בהגדרה למושג "תקווה" ברוח המחקר שהתרחש בעשורים האחרונים ב "מדעי התקווה" : התקווה היא רגש וגם מבנה קוגניטיבי אשר מעצים את האדם ליצור מטרות ודרכי פעולה להביא לידי מציאות טובה יותר.


בפסיכולוגיה האקזיסטנציאליסטית (הקיומית) התקווה מהווה נדבך מהותי לעצם הישרדותנו.

ויקטור פרנקל, הפסיכיאטר הדגול, ניצול שואה שכתב את הספר אדם מחפש משמעות , תיאר בספרו איך ניתן למצוא תקווה דרך משמעות בכל רגע נתון, אפילו בסבל הגדול ביותר כאסיר במחנה ריכוז. הוא הרבה לצטט את הפילוסוף ניטשה באומרו: " מי שיש לו איזה למה שלמענו יחיה, יוכל לשאת כמעט כל איך".


כולנו צריכים בשביל מה לקום בבוקר. כולנו צריכים לטפח את התקווה בחיינו ובכל מצב.

 

מהו מאיץ התקווה?


מאיץ התקווה הינו תכנית משולבת המעצימה את המשתתפים "להאיץ את תקוותם" - מסגרת שבה המשתתפים ילמדו, יחוו, יתרגלו וישתפו אודות כוחה של התקווה, כיצד להנחיל יותר תקווה בחייהם, בעבודתם, בסביבתם האישית ובחברה בכללותה. מאיץ התקווה הוא בגישה מעשית ויכלול "סמינרים של תקווה" של מספר ימים מרוכזים במקומות "משיבי נפש", המעודדים עבודה "פנימית" לתהליכים השונים.


התפיסה והתוכנית של המאיץ נגזרים ממספר מודלים תיאורטיים ומעשיים עצמאיים אך קשורים, המשמשים ככלים מעשיים וגם כמדריכים מעוררי השראה.


בשלב שני של המיזם, בוגרי התכנית יוזמנו ליטול חלק בהשתתפות ופיתוח של "פרויקטים מלאי-תקווה" בקהילה עם הגישה של "להעביר את זה הלאה" ב"זריעת תקווה" בחברה.

במקביל תוקם "קהילה של תקווה" וירטואלית בסיוע הבוגרים של התכנית, אשר תפיץ את הבשורה הלאה. החזון הוא להרחיב את המודל עם גורמים בחו"ל בשיתופי פעולה מתאימים, בשלב מאוחר יותר.


חשוב לציין שהיוזמה הזו אינה קשורה לשום גורם פוליטי, דתי, כלכלי או חברתי- היא פתוחה לכל אדם המכיר בחשיבותו של חיזוק התקווה האישית בימים קשים אלו...

 

מי אנחנו?

יוזם ומוביל המיזם הוא דר. רוני דוניץ, מאמן אישי בכיר ומנחה קבוצות וסדנאות בישראל ובעולם מזה יותר מעשרים שנה. לאחרונה השלים רוני דוקטורט בפילוסופיה ב"לימודי תבונה", עם כתיבת תזה על מחקרו "התבוננות לאחור של ילדים של שורדי שואה במחצית השנייה של חייהם על ניסיון חייהם". שותפים בצוות הקמת המיזם הם: נועם סלפטר, פסיכולוג עם למעלה משלושים שנות ניסיון בארה"ב וישראל; דר. רוני שרף, חוקר קוגניציה ויצירתיות, עוסק בליווי רוחני.


המיזם התברך בקבוצה הולכת וגדלה של "יועצים" מישראל ומחו"ל- אנשי מקצוע מגוונים המאמינים ברעיון וביוזמה אשר ישמחו לסייע בהרחבת הפרויקט בעתיד.


הזמנה לפיילוט


על מנת לבסס את ההיתכנות ליוזמה, החלטנו לקיים שני "ימי פיילוט זהים", אשר בהם נוכל להזמין מספר מוגבל של משתתפים מתאימים כל פעם.


בתכנית הפיילוט יחוו המשתתפים את מרבית התכנים של הסדנא המלאה במתכונת מצומצמת: לימוד וחקירה על נושא התקווה מזוויות שונות, שיתוף בחוויות אישיות בנושא תקוה, תרגול כלים של יצירת תקווה וקביעת אופק של תקווה ברמה האישית. הכל באווירה של קבלה, הכלה, דיסקרטיות ו"לקיחת אחריות אישית" על יצירת התקווה בחיינו...


מתי?

יום ראשון,  18 באוגוסט, 10:00-16:00.(ההרשמה פתוחה).

או

יום שלישי,  20 באוגוסט, 10:00-16:00. (מלא- ההרשמה נסגרה).


איפה?

קדימה-צורן, כתובת תישלח למשתתפים לאחר הרשמה לתכנית.


עלות: 

לא תהיה עלות כספית ריאלית להשתתפות בפיילוט, אך יידרש תשלום של 100 שקלים דמי רישום בעת ההרשמה לשמירת מקום. דמי הרשמה אינם ניתנים להחזר לאחר ההרשמה.

מספר משתתפים לפיילוט מוגבל, לאחר ראיון התאמה ותשלום דמי הרשמה לשמירת מקום.

מומלץ להקדים להירשם לשמירת מקום.

 

מתרגשים להזמין אתכם לפיילוט של מאיץ התקווה הראשון בקרוב!

 

לפרטים וקשר: רוני, 054-6652818, rjd361959@gmail.com

--

"ואפשר לראות את התקווה כמין עוגן, שנזרק מתוך קיום חנוק ונואש לעבר עתיד טוב וחופשי יותר. לעבר מציאות שעדיין איננה קיימת, שרובה עשוי ממשאלות לב. מדמיון.

העוגן נזרק ונאחז בקרקע העתיד, והאדם, ולפעמים חברה שלמה, מתחילים למשוך את עצמם אליו". (דוד גרוסמן)

 

 

197 views0 comments

Comments


bottom of page